گروه مطالعاتی یهودشناسی
هر مسلمان باید دشمنش را بشناسد
قالب وبلاگ
خبرگزاری فارس: چه كسانی در همایش امسال بیلدربرگ شركت می كنند؟/ مخالفان سوریه هم دعوت شدند

سالهاست هنگامی كه بحث از همایش بیلدربرگ به میان می آید، ناخودآگاه كسانی كه اخبار روز جهان را دنبال می كنند، ذهنشان متوجه نوعی مافیای قدرت می شود كه تلاش می كنند مسیر رویدادهای جهان را تعیین كنند. 

با این وجود، ناخودآگاه بودن این فرایند ذهنی نباید باعث فراموش شدن مستندات و مستدلاتی شود كه صحت چنین گزاره ای را مورد تأیید قرار می دهند. به عبارت دیگر، بحث تلاش شركت كنندگان همایش مخوف بیلدربرگ برای اثرگذاری بر روند وقایع جهان، حاصل سالها كار روزنامه نگاری و تحقیقاتی گسترده است كه از فعالیت های مخوف این گروه پرده برداشته اند.      

در این میان عده ای نیز استدلال های مخالفی مطرح می كنند؛ آنها كسانی را كه بر نقش جریان ساز این همایش تأكید می كنند به «توهم توطئه» متهم می كنند و می گویند بیلدربرگ چیزی بیشتر از گردهم آیی سالخوردگانی كه مدتها پیش نفوذشان در عرصه بین المللی را از دست داده اند، نیست؛

ما در این نوشتار  تنها با نگاهی گذرا به فهرست اسامی شركت كنندگان این همایش، نشان خواهیم داد استدلال این گروه صحیح نیست و حقیقت درست عكس این مدعاست...

در این راستا، پدیده ای كه به شدت می تواند به ما كمك كند این است كه سایت رسمی همایش بیلدربرگ امسال برای اولین بار اسامی شركت كنندگان در این اجلاس را منتشر كرده است و بنابراین ما مجبور نخواهیم بود برای توجیه استدلال هایمان به گمانه زنی و حدس و فرض بمتوسل شویم.

در زیر  نگاهی خواهیم داشت به اسامی پاره ای از چهره های پرنفوذی كه طبق اعلام سایت رسمی بیلدربرگ در اجلاس سال 2012 این گروه مخوف شركت می كنند.

چند تن از چهره های بحث برانگیزی كه در  اجلاس امسال این گروه شركت می كنند عبارتند از:

ـ «اریك اشمیت»، مدیر اجرایی گوگل؛

ـ «كرای ماندی»، مدیر اداره پژوهش و راهبردی شركت مایكروسافت؛ و

ـ «رید هافمن»، یكی از موسسان شبكه اجتماعی «لینكداین» و مدیر اجرایی آن.

شركت كننده برجسته دیگر این همایش، «پیتر تیل»، رئیس شركت «كلاریوم كاپیتال» است كه بازوی اقتصادی راه اندازی جامعه های مجازی آنلاین نظیر فیس بوك، Paypal و LinkedIn بود.

بنابراین، بخشی از شركت كنندگان این همایش مخوف را چهره های پرنفوذ بزرگترین شركت های آنلاین و شبكه های اجتماعی تشكیل خواهند داد.

معاون كمسیون اروپا («نیلی كروس»،) دبیر كل سازمان تجارت جهانی، («لامی پاسكال») و نائب رئیس مجمع جهانی اقتصاد («ژوزت شیران») در زمره چهره های شاخص سیاسی ـ اقتصادی این همایش خواهند بود. 

اما این نامهای پرنفوذ و نام آَشنا هنوز نمی توانند محاسبات ما را تكمیل كنند و لازم است نگاه دقیق تری به فهرست مورد نظر داشته باشیم؛ آیا با اضافه كردن مشاور امنیت ملّی كاخ سفید و («دانیلون توماس»)، فرمانده سایبری آمریكا و مدیر آژانس امنیت ملی آمریكا («الكساندر كیث») تغییری در معادلات ما حاصل خواهد شد؟ شاید لازم باشد باز هم دقیق تر نگاه كنیم.

نمایندگان تمام اندیشكده های مهم آمریكا! آنها نیز در بیلدربرگ شركت می كنند: «اندیشكده هادسون»، اندیشكده «بروكینگز»، اندیشكده روابط خارجی، اندیشكده «هوور» و اندیشكده های دیگر، همگی در بیلدربرگ همدیگر را ملاقلات می كنند. 

به علاوه، همایش بیلدربرگ جزو معدود نشست هایی است كه در آن نمایندگان ارشد تمامی بانكهای بزرگ جهان و سران اقتصادی چندین كشور بزرگ غربی با هم در یكجا جمع می شوند.

مقامات ارشد بانك ملی كانادا، بانك سیاكس اسپانیا، دویچه بانك آلمان، بانك كنترل اتریش (   Oesterreichische Kontrollbank AG) و بانك بین المللی برزیل در این همایش گرد هم می آیند.

به این فهرست، رئیس بانك «بركلیز» انگلیس، رئیس بانك «اچ.اس.بی.سی» انگلیس، رئیس بانك «گلدمن ساكس» (بزرگترین بانك سرمایه گذاری جهان)، و نائب رئیس «سیتی گروپ» را اضافه كنید.

وزیر دارائی ایرالند، وزیر دارائی لهستان، وزیر دارائی فنلاند، معاون امور مالی و اقتصادی نخست وزیر تركیه، وزیر اسبق خزانه داری آمریكا، چهار نفر از برجسته ترین پرفسورهای اقتصاد دنیا، روزنامه نگاران اقتصادی برجسته مجله های فاینانشال تایمز، اكونومیست و وال استریت ژورنال نیز شاید جزو همان سالخورده هایی باشند كه هیچ تأثیری بر سیاست دنیا دارند!

اعضای خانواده سلطنتی هلند و بلژیك و سیاستمداران بلندپایه كشورهای اتریش، چین، انگلیس، ایرلند، روسیه، ایتالیا، كانادا، اسپانیا و رئیس امور خارجی شورای ملی سوریه  (بسمه قضمانی) نیز نامشان در فهرست شركت كننده ها است.

و این فهرست كماكان ادامه دارد: دو نامزد قبلی ریاست جمهوری آمریكا، فرماندار فعلی ایالت ایندیانا و یك سناتور این كشور!

و باز هم شاید عده ای بگویند این افراد اهمیتی در عرصه بین المللی ندارند؛ البته بعید است با انتشار اسامی این افراد در سایت رسمی این همایش، دیگر كسی بتواند چنین ادعایی مطرح كند.

(فهرست كامل اسامی شركت كنندگان در نشست امسال را در این لینك بینید)

یك  نكته جالب این است كه بسیاری از افراد شركت كننده در این همایش، بر اساس قوانین خود كشور آمریكا مصداق «تبهكار» محسوب می شوند.

بر اساس یك قانون فدرال آمریكا، موسوم به «قانون لوگان»، مصوب سال 1799، شهروندان «غیرمجاز آمریكا» حق ندارند با دولتهای خارجی یا عوامل آنان وارد مذاكراتی شوند كه ممكن است بر جریان روابط آمریكا با سایر دولتها یا حتی روابط سایر دولتها بر یكدیگر اثرگذار باشد.

نص صریح این قانون چنین است: «در صورتی كه هر شهروند آمریكایی، هر كس و در هر كجا كه باشد، بدون اجازه آمریكا به طور مستقیم یا غیرمستقیم آغازكننده یا ادامه دهنده هر نوع مبادله یا گفتگویی با یك دولت خارجی یا عوامل آن باشد كه هدف آن اثرگذاری بر نحوه عمل یا رفتار هر دولت خارجی یا عوامل آن است... باید به موجب این ماده جریمه شده و یا حداكثر برای سه سال زندانی شود و یا هر دو مورد فوق الذكر برای او به اجرا گذاشته شود.»

با توجه به اینكه بسیاری از این افراد از چهره هایی هستند كه می توانند بر روند رابطه آمریكا با كشورهای دیگر، یا رابطه كشورهای دیگر با یكدیگر تأثیر بگذارند باید گفت شركت كنندگان در این همایش باید دستگیر شوند.

بیلدربرگ نام كنفرانسی غیررسمی است كه هر ساله به صورت كاملاً سری و محرمانه در یكی از كشورهای اروپایی یا آمریكا برگزار می شود. اعضای گروه بیلدربرگ تماماً انتصابی هستند و تعدادشان به 120 تا 140 نفر می رسد.

تمامی اعضا از قدرتمندترین و با نفوذترین افراد در عرصه های سیاسی، اقتصادی و رسانه ای جهان هستند.

كارشناسان پیش بینی می كنند یكی از موضوعات مهم مورد بحث در همایش امسال بیلدربرگ، انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریكا باشد.

سیاستمدارانی از قبیل جورج دبلیو بوش و بیل كلینتون هر دو در سالهای پیش از انتخاب شدن به سمت ریاست جمهورهای آمریكا در جلسات بیلدربرگ شركت می كردند.

گفته شده است تونی بلر قبل از انتخاب شدن به سمت نخست وزیری انگلیس در سال 1997 در جشن سال 1993 این جلسه شركت كرده است.

همچنین شواهد نشان می دهند همایش سال 2008 این گروه در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، «نقش تسهیل كننده» داشت: شواهد حاكی از آن هستند كه تنها دو روز پس از آنكه اعضای این گروه از نامزدی باراك اوباما به عنوان كاندید حزب دموكرات حمایت كردند، هیلاری كلینتون از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا انصراف داد و از رقابت با نامزد مورد حمایت بیلدربرگ كناره گرفت.

بسیاری از پادشاهان و اعضای خاندان های سلطنتی كشورهای غربی از اعضای دائم گروه بیلدربرگ هستند.

علت انتخاب نام بیلدربرگ برای این انجمن سری، برگزاری اولین گردهمایی و نشست در سال 1954 در هتلی به این نام در كشور هلند بود. رسانه ها و نشریات این انجمن را به خاطر نام مكانی كه اولین بار گرد هم آمده اند گروه بیلدربرگ نامیده اند اما شاید نام واقعی آن با آنچه كه رسانه ها بیلدربرگ می گویند فرق داشته باشد.

كارشناسان می گویند یكی از موضوعات مهم احتمالی كه در نشست امسال این گروه مورد بحث قرار می گیرد، انتخابات ریاست جمهوری آمریكا و حمایت این گروه از «میت رامنی» یا باراك اوباما در انتخابات آینده این كشور است.

ناظرانی كه رویدادهای سالانه این همایش را رصد كرده اند می گویند یكی از كاركردهای مهم این نشست سالانه، «سلطان سازی» بوده است.


[ چهارشنبه 17 خرداد 1391 ] [ 01:05 ق.ظ ] [ عبدالله خاکی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

در این وبلاگ سعی میشه آخرین تحقیقات و پژوهشهای گروه و همچنین مقالات ، فیلمها ، مستندها و .... که مرتبط با موضوعات آخرالزمان ، جوامع مخفی ، یهودیت ، مسیحیت و موضوعات مرتبط میباشد را قرار دهیم....
باشد که اگر نتوانستیم ظهور را نزدیک کنیم حداقل گامی در ظهور خودمان برداشته باشیم.....
نظر سنجی
بهترن راه برای مقابله با شبکه farsi 1 چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


design : imjava

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات