تبلیغات
گروه مطالعاتی یهودشناسی

گروه مطالعاتی یهودشناسی
هر مسلمان باید دشمنش را بشناسد
قالب وبلاگ

سودگرایی و منفعت‌طلبی فردی و گروهی در درازای تاریخ حیات آدمی، جز به تجاوز و تعدی به حقوق آحاد مردم نینجامیده است. سودطلبان برای وصول به خواسته‌های خویش، تا تعرض به حریم جان و مال و ناموس دیگران پیش رفته‌اند و از هیچ نیرنگی در پیشبرد مقاصدشان دریغ نكرده‌اند.

دامنه این فریب حتی به تحریف آموزه‌های الاهی ادیان نیز كشید و به برخی از ادیان، رنگ و لعاب سود‌محوری و دنیامداری زد. دست‌تحریف رباخواران بخیل، آموزه‌های مقدس موسوی را چنان به تحریف كشاند كه از یهود و یهودیت، بوی انحصار و منفعت طلبی به مشام رساند و در آموزه‌هایش، دنیامداری و برتری قومی را برجای گذاشت تا پس از این، با تجویزی دین‎نمایانه به هر رفتاری دست یازند و به امیال خویش دست یابند. تاریخ حكایت از درافتادن مسیح (ع) با رباخواران بدكنشتی دارد كه سال‌های بسیار پس از او به نسل‌كشی گروندگان به او پرداختند و چون از فرونشاندن موج‌گرایش به مسیح (ع) نومید شدند، از میانشان همچون «پولسی» دعوی گرایش به مسیحیت برآورد و از تعالیم حضرتش، قرائتی نوین كه منطبق بر امیال همپالكی‌های سود طلب یهودیش بود، ارائه كرد و تعالیم خود را به جای تعالیم مسیح(ع) نشاند و سال‌ها تفكر مسیحیت یهودی زده را، بر كرسی فرمان‌روایی دنیای غرب نشاند و خود به قدیسی در آن‌عالم مبدل گشت. همو بود كه در اطاعت از فرمانروایان رومی سفارش كرد:

«هر شخص (باید) مطیع قدرت‌های برتر بشود؛ زیرا كه قدرتی جز از خدا نیست و آن‌هایی كه هست، از جانب خدا مرتب شده است. هر كه با قدرت مقاومت نماید (مخالفت كند) مقاومت با ترتیب خدا نموده باشد » [ رسالة پولس رسول به رومیان 13؛ 1 ـ 3]

مطلب ادامه دارد.....

 و آن‌گاه كه پس از قرن‌ها سلطه خرافات ستمكارانه ارباب كلیسا ـ كه برای حفظ منافع خود، مردم را به دنیاگریزی، و تحمل مظالم امپراتوران از فقر، فلاكت و بیماری فرا می‌‌خواندند و طبق تعالیم یهودی زادگان، عزّت، عظمت و مكنت خدایی را برای خود ثابت می‌دانستند ـ مسیحیانِ بخش بزرگی از اروپا، دنیاگری(گردانی)خداگرایانه را در زندگی مسلمانان اندلس احساس كردند و از دین دنیاگریز و رهبانیت‌گرای ارباب كلیسا، روی گرداندند و جرقه‌های اصلاحات دینی در كلیسای كاتولیك زده شد و روشن‌گری آغاز گردید؛ كوشیدند، این حركت مبارك را نیز در جهت خواسته‌های خویش، مدیریت كنند و چنان كردند كه مؤلفه‌های اندیشه و فرهنگشان در هیأت اومانیسم و تمدن بورژوایی مدرن به وجه غالب و حاكم عصر جدید بدل گردد. اگرچه عقل‌محوری رنسانس در گریز از ستمگری‌های مسیحیت یهودی‌زده، در تأثر شدید از فرهنگ شرق اسلامی بود؛ اما در راستای مطالبات سودطلبانه و انحصار‌گرایانه سرمایه‌داری یهود مدیریت شد و دنیای مسیحیت را از فرهنگ دنیاگرایی یهودیت پر ساخت. خصلت انحصار‌گرایانه، آن‌ها را برآن داشت كه با تحریف دیگر در تاریخ، تأثیر بسزای اسلام بر جهان مسیحیت را نادیده انگارند و نام اسلام و مسلمانان را در پیدایش اصلاحات دینی و رنسانس فكری از صفحات تاریخ حذف كنند؛ همانگونه كه با دست بردن در تاریخ اقوام و ملل مسلمان، كوشیدند تمدن‌های پیش از مسلمانیشان را به اندازه‌ای بزرگ نشان دهند كه از باور به تأثیر عمیق اسلام در رشد و تعالیشان بكاهند و این باور را نه فقط به فراموشی سپارند كه آحاد ایشان را به نقطه مقابل آن معتقد سازند كه فی‌المثل اسلام آمد و تمدن با‌شكوه ایران را ویران كرد. حال آن كه ایران و ایرانی در سایه لطف مكتبی چون اسلام درخشید، بارور شد و امثال فارابی، ابن‌سینا، بیرونی، طوسی، سبزواری، ملاصدرای شیرازی و  را پروراند؛ اما دست جعـّال سردمداران سودگرای همانان كه چند‌دهه‌ای است با نام صهیونیزم سربرآوردند، در پیروی از اسلاف تحریف‌گر ایشان، از آستین درآمده و این‎بار به تحریف تاریخ‌ و حذف افتخارات مكتب‌ حیات‌بخش مسلمانان از كتب، رساله‌ها و مقاله‌ها پرداخته‌اند، گویا اسلام كمترین نقشی در كمال و ترقی انسان در هیچ جای دنیا نداشته است و نه فقط موجب رشد نشده كه آن را متوقف ساخته است. و این همه از آن رو است كه آن‎ها آموزه‌های اسلام را در تعارض جدی با منفعت‌طلبی خویش می‌دیدند و می‌بینند. ایشان می‌كوشند با نیرنگ، خود را عامل مهم شروع همة حركت‌های مهم تاریخ بشریت نشان دهند و با وجود قلّت بضاعتشان، همه كمالات را به خود منتسب سازند و عصر روشنگری را محصول طراحی خویش نشان دهند. و این در حالی است كه از یهودیتی كه میوه ممنوعه را علم و دانش می‌داند، چیزی جز این نمی‌توان توقع داشت كه یا باید از آن میوه نخوری و در جهل بمانی یا بخوری و دیگر به خدا نیازی نداشته‌باشی؛ به گونه‎ای كه خود، محور همه چیز گردی و خدایی كنی!

 منبع:فصل نامه کتاب نقد
طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: جاعلان زبردست، پولس کیست، نقش پولس در مسیحیت، پولس، رساله پولس، تحریف در یهودیت، یهودیان و تحریف،  
[ سه شنبه 4 بهمن 1390 ] [ 11:07 ق.ظ ] [ گمنام بی ادعا ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

در این وبلاگ سعی میشه آخرین تحقیقات و پژوهشهای گروه و همچنین مقالات ، فیلمها ، مستندها و .... که مرتبط با موضوعات آخرالزمان ، جوامع مخفی ، یهودیت ، مسیحیت و موضوعات مرتبط میباشد را قرار دهیم....
باشد که اگر نتوانستیم ظهور را نزدیک کنیم حداقل گامی در ظهور خودمان برداشته باشیم.....
نظر سنجی
بهترن راه برای مقابله با شبکه farsi 1 چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


design : imjava